עובדות מעניינות על פראג כל מה שלא ידעתם

עובדות מעניינות על פראג

ביקור בפראג זו תופעה נפוצה בקרב ישראלים רבים שתמיד מחפשים את המקום הזה בו יהיה אפשר מהצד האחד לערוך חופשה במחירים משתלמים ומהצד השני, ליהנות משפע של אפשרויות אותן יכולה להציע רק עיר מרכזית במרכז אירופה. פראג היא באמת עיר שיש בה הכל. החל מאטרקציות לילדים וכלה במועדונים ופאבים המיועדים לחבר’ה הצעירים ולזוגות שבאים כדי לחגוג עם הרבה אלכוהול זול וטוב. אם אתם מתכננים טיול לפראג ורוצים לשמוע עובדות מעניינות על העיר, אנחנו כאן כדי לספר לכם את כל מה שאתם צריכים לדעת כשאתם יוצאים לטייל במקום הקסום הזה.

האם ידעתם שפראג עד לפני לא מעט שנים עדיין הייתה קומוניסטית?

פראג הייתה חלק מהגוש הקומוניסטי שחילק את אירופה אחרי מלחמת העולם השנייה. למעשה, עד לנפילתה של ברית המועצות ב1995 עדיין הייתה פראג קומוניסטית על כל המשתמע מכך. את השרידים לתקופה הזו אפשר למצוא בכל פינה, אם זה במוזיאון של מלון jalta boutique בו תוכלו למצוא ממש את המקלט שנועד למנהיגים הקומוניסטים בשנות החמישים למקרה של מתקפה אטומית על העיר, אבל מקום מומלץ במיוחד הו ‘הקיר של ג’ון לנון’, או בשמו המקומי: Velkopřevorské náměstí . הקיר עליו ציירו הצעירים של פראג מחוות לזמר האגדי שאסור היה להאזין למוזיקה שלו בימים בהם נאסר על תושבי הגוש הקומוניסטי ליהנות ממוזיקת פופ.

המילה בוהמה מקורה בפראג

בימי הביניים שלטה האימפריה הבוהמית על פראג ועל חבל הארץ שכולל את מזרח גרמניה וחבל הסודטים. המנהיגים של הממלכה הקדומה התגוררו בפראג ושמה הוא שילוב בין שם העם שהתגורר בחבל הארץ הזה, ‘בואי’ ובין המילה ‘בית’ בשפה הגרמאנית הקדומה. בחבל הארץ הזה התגוררה גם קהילה גדולה של צוענים שהביאו לממלכה את אומנויות השירה והריקוד הייחודיים להם. המילה ‘בוהמה’ לאורך השנים הפכה לכינוי למי שעוסקים ברוח, בשירה, ריקוד, סיפור סיפורים ועוד. במאה החמש עשרה גורשו הצוענים בממלכה על ידי מלך בוהמיה זיגיסמונד, אבל הכינוי עדיין נשאר.

בפראג תמצאו עבר יהודי מפואר

לאורך הדורות התיישבה קהילה יהודית גדולה ומשמעותית בפראג. המקור לקהילה הוא כבר מהאלף הראשון לספירה הנוצרית בימים בהם רק התחילה היווצרות הקהילה היהודית באירופה שעד אותה תקופה עוד התגוררה בעיקרה באיזור בבל, אירן וסוריה של ימינו. עד היום עוד אפשר לראות את בית הכנסת אלטנוישול, שנחשב בית הכנסת העתיק באירופה ובעולם כולו. ערש התרבות היהודית האשכנזית היא בפראג ושם גדלו בין היתר, רבי יצחק ב”ר יעקב, הלבן, מבעלי התוספות ושנים לאחר מכן המהר”ל מפראג לו מיוחס הסיפור על הגולם מפראג. אגב, הסיפור של המהר”ל מפראג לא נשאר רק בגבולות הקהילה היהודית וגם האוכלוסיה הנוצרית מספרת את הסיפור הזה עד היום. למי שלא מכיר את הסיפור, האגדה מספרת שהמהרל יצר את הגולם מפראג כדי להגן על הקהילה היהודית בעיר, הוא יצר את הגולם ואיפשר לו לדבר על ידי הטמנה של פתק ובו שם השם המפורש מתחת ללשון. אחרי שהגולם התפרע במהלך השבת אחרי שהמהר”ל שכח להוציא את הפתק בערב שבת, כעס עליו הרב והוציא מלשונו את הפתק שהפך אותו לגוש חסר תועלת.

פראג היא מוקד בילוי עבור אינספור צעירים מכל רחבי אירופה

העובדה שפראג מוכרת בזכות אינספור האירועים, הקונצרטים ומופעי הבלט המוצגים בה, משכיחה לעיתים כי מדובר על עיר עם חיי פנאי ובילויים שלא יביישו אף עיר אירופאית. השילוב בין אלכוהול במחירים משתלמים ובין הצעירים הרבים שגודשים את העיר, הפכו אותה למוקד בילוי בו תמצאו אינספור מסיבות מיוחדות, מועדונים יוצאי דופן ועוד. אם אתם מחפשים איך לחגוג את מסיבת הרווקות של החברה או את מסיבת הגיוס של החבר, אנחנו מאמינים שמצאתם את המקום הנכון לכך.

פראג עמוסה במסלולי טיול מדהימים סביב לה והיא שער מעבר לכל רחבי אירופה

אם אתם רוצים לטייל באירופה כמה שבועות, אם אתם מחפשים איזורי טיול מומלצים וטבע משגע, פראג היא לגמרי נקודת המעבר המושלמת עבורכם. אמנם ישראלים רבים עדיין לא גילו את האפשרויות הטמונות במסלולי הטיול במרכז אירופה, אבל האמינו לנו, אם אתם רוצים להרגיש כאילו אתם נמצאים באחת האגדות של האחים גרים, מדובר על המקום המושלם עבורכם.

פראג היא עיר נהדרת למשפחות עם ילדים

בניגוד למקומות אחרים באירופה בהם ילדים לא תמיד יתקבלו בעין יפה, העם הצ’כי אוהב מאוד ילדים ותמיד שמח לעזור למשפחות גדולות. אם אתם מחפשים מקום מושלם לטיול עם ילדים באירופה, אנחנו מאמינים שמצאתם את המקום הנכון.