מוניות בפראג – איך לקחת מונית שלא יעקצו אתכם

מוניות בפראג, איך זה מתנהל שם וממה כדאי להישמר

מוניות בפראג קיבלו, בצדק, תדמית מפוקפקת, כזו שמצביעה על שורה של נהגים רמאים המנצלים את חוסר הידע שיש ללקוחות והופכים את הנסיע במונית כהזדמנות לקחת כסף נוסף על חשבון הלקוח. אבל אם תתנהלו נכון, תכירו את החוקים מראש ותגיעו כשאתם יודעים מול מה אתם עומדים, הסיכוי לכך שנהגים ‘יעשו עליכם סיבוב’, קטן במידה משמעותית.
בגדול, פראג מוכרת בכך שהיא ידידודית לתייר שנעזר בתחבורה הציבורית. זו מגיעה כמעט לכל פינה בעיר והמחירים שלה נחשבים זולים במידה רבה למה שאנחנו מכירים ממקומות אחרים באירופה. אם אתם בכל זאת רוצים להיעזר במונית לנסיעה קצרה, בשעה מאוחרת או מוקדמת, אנחנו כאן כדי לספק לכם את המידע שיעזור לכם להתנהל נכון.

מה התעריף של נסיעה במונית בלי תיאום מראש

|

אם אתם מחליטים לתפוס מונית ברחוב, קודם כל, ההמלצה שלנו היא להקפיד על אחד משניים, לבדוק האם הנהג דובר אנגלית, מה שהוא לא בהכרח נכון למרבית הנהגים בפראג, הדבר השני שכדאי לעשות הוא להוציא את מסלול הנסיעה אותו אתם מעוניינים לעבור דרך האינטרנט בטלפון. גם אם אתם לא עושים חבילה מיוחדת לאינטרנט בחו”ל, תמיד יש לכם אפשרות לשאול אינטרנט אלחוטי ממקומות בהם אתם נמצאים. למה זה חשוב? כי בלי להכיר את השפה, כשעולים עם כל אחד, ההשלכות יהיו בכך שאתם תמצאו את עצמכם עולים עם מי שיכולים לרמות אתכם ולקחת מכם את הכסף שלכם. כשאתם מגיעים מוכנים, הסיכוי שיגבו מכם כסף מיותר, יורד במידה משמעותית.
מה התעריף של נסיעה במונית אותה תופסים ברחוב? בין 24 קרונות צ’כיות ועד 28 קרונות לקילומטר. בערך ארבע שקלים, פחות או יותר, תלוי במקרה. הטיפ שלנו זה תמיד לקבוע מסלול נסיעה מוגדר מראש ומחיר נסיעה לפי קילומטר. לעיתים, בשעות העומס והפקקים המחירים יכולים לעלות, אבל זה קנה המידה פחות או יותר.

האפליקציות להזמנה של מוניות בפראג

בפראג אתם יכולים למצוא שורה ארוכה של אפליקציות להזמנה של מוניות: Uber, Mondry Andel Taxi, Taxi Praha ועוד. אובר הכי נוחה למשתמשים הישראלים, משום שמדובר על אפליקציה דומה לזו שיש בכל מדינות אירופה ורבים כבר מצאו את עצמם מתנסים בה. היתרון של השימוש באפליקציה הוא שאתם משלמים על הנסיעה מראש, דרך האשראי, באופן הזה אין לנהג שלוקח אתכם את האינטרס לרמות אתכם ולקחת כסף שלא מגיע לו באמת.

טיפים שיהפכו את ההתנהלות קלה יותר

אספנו כמה טיפים שיעזרו לכם להתנהל טוב יותר עם מוניות בפראג:
1. אם אתם יודעים שאתם צריכים מונית משדה התעופה או אל שדה התעופה, שימו לב שתיאמתם הכל מראש: הרבה פעמים תוך כדי טיול אנחנו שוכחים להזמין את המונית החשובה כל כך אל שדה התעופה. במקרים אחרים, אנחנו עלולים לגלות שהגענו לשדה התעופה בלילה או מוקדם בבוקר והתחבורה הציבורית עדיין לא עובדת. דווקא ברגעים הללו, בהם אנחנו צריכים יותר מהכל את השירות, אנחנו עלולים לגלות שהוא הופך יקר יותר ככל שהביקוש עולה. לכן, תמיד טוב להזמין מראש את שתי המוניות הללו ולחסוך לכם כסף, זמן ועוגמת נפש בדרך למציאה של המונית שתוביל אתכם למקום אליו אתם צריכים להגיע.
2. אתם תמיד יכולים לבקש שיזמינו עבורכם מונית: אם אתם יוצאים למועדון בלילה, מחפשים איך לצאת מהאיזור של בית המלון וכן הלאה, אתם עלולים לגלות שקשה לכם לעשות את מה שלבני המקום קל מאוד לעשות. על תתביישו פשוט לבקש עזרה. הצ’כים נחמדים מאוד ושמחים לעזור לתיירים. פשוט בקשו מתושב מקומי שיזמין לכם את המונית הדרושה לכם.
3. סמנו על מפה של גוגל איפה המלון, איפה המקום אליו אתם רוצים להגיע ותראו את המפה לנהג: כלומר, אנחנו תמיד ממליצים לסמן באמצעות האפליקציה את המקום בו אתם ישנים, את המסעדה אליה אתם מתכננים ללכת או האתר שאתם מעוניינים לראות בטיול. ככה, גם אם אין לכם אינטרנט פתאום, גם אם אתם לא יודעים להסביר לאן אתם צריכים ללכת, גם אם אתם בלי אינטרנט ולא יכולים להראות את המסלול שלכם, באמצעות המפה אתם לפחות תהיו בטוחים שהצד השני מבין אתכם.

לצאת לפראג לטיול מוצלח זה לבחור בתבונה מוניות בפראג

כאמור, נהגי המוניות בפראג עלולים לבחור אתכם בתור מטרות נוחות למלכודות תיירים. אל תתנו להם לעשות את זה. תכננו את כל מה שצריך לתכנן מראש והיו מודעים היטב לאפשרויות השונות שעומדות בפניכם. יכול להיות שבסוף תבחרו מונית, אבל תבחרו בצורה מושכלת.

מזג האוור בפראג – מתי כדאי לטוס לפראג

לפני שיוצאים לטייל בעיר חדשה, תמיד נכון וטוב לעקוב אחרי השינויים של מזג האוויר על מנת שתגיעו מוכנים לטיול עד כמה שניתן. שימו לב כי מזג האוויר בפראג דומה למזג האוויר בשאר הערים של מרכז אירופה – פרטים בכתבה ההבאה

קרא עוד »
Open chat
רוצה להזמין סיור?
היי, כאן ליאת! אשמח לעזור לכם להזמין את הסיורים שלנו, שלחו לי הודעה😇