החזר מס בפראג- המדריך השלם לשנת 2024

הכסף שלא ידעתם ששייך לכם, החזר מס בפראג

כמה פעמים אנחנו מוציאים כסף ששייך לנו רק כי אנחנו לא יודעים שיש לנו את האפשרות לעשות את זה אחרת. הכסף ששייך לכם הוא הכסף שאתם יכולים לקבל כשאתם מבקשים החזר מס בפראג. אנחנו מזכירים את האפשרות הזו משום שהטיסה לפראג, הכיף הגדול שלה הוא בזה שמדובר על טיסה שנחשבת זולה מאוד. למה לא להפוך אותה כבר הרבה יותר זולה ולקבל החזר על המס שלכם?

אז קודם כל מה זה בכלל מס והחזר מס

למי שלא יודע מס זה תשלום חובה שהממשלה גובה על כל דבר שאנחנו קונים, למה? כי עם הכסף הזה הם עושים דברים בשביל המדינה, בשביל רשויות מקומיות ובשביל גופים ציבוריים אחרים. המס שאנחנו מדברים עליו עכשיו הוא מע׳׳מ (מס ערך מוסף) והוא סכום כסף שמתווסף מראש לכל מחיר של כל מוצר שתקנו, בישראל תשלום המע׳׳מ הוא 17% אז לדוגמה, אם למשל מייצרים חולצה ומתמחרים אותה ב-100 שקלים אז יתווספו למחיר עוד 17 שקלים והמחיר הסופי של החולצה יהיה 117 שקלים, זה חישובים שהעסקים עושים מראש ואתם מן הסתם לא צריכים לעמוד עם מחשבון באמצע החנות בשביל לוודא שלא מרמים אתכם ולצאת אמנון טיטינסקי.

החזר מס הוא סכום שנגבה מראש ,כי ככה זה החוק, ומוחזר אלינו על ידי רשות המיסים מכל מיני סיבות, סיבת אחת למשל היא שעובדים שכירים יכולים לקבל החזר מס בסוף שנה כי הם היו בחל׳׳ת או שהם פוטרו, כדאי לכם לבדוק את שאר הסיבות ואולי תהיו גם זכאים להחזר מס. בכתבה הזאת אנחנו מדברים על החזר מס שהוא על פריט מסוים שקנינו ומגיע לנו החזר כי אנחנו לא תושבי המדינה, אנחנו רק תיירים אז מן הסתם אנחנו לא צריכים לשלם מיסים לאותה מדינה ובמקרה הזה מדובר על צ׳כיה.

התנאים לקבלת החזר מס בפראג

אמנם אתם זכאים להחזר מס על מוצרים רבים אבל לא על כולם. יוצאים מהכלל הם מוצרי מזון, נשק (חמסה שום בצל לא עלינו) ומכוניות. לא תוכלו לקבל החזר מס על קבלה שמונה פחות מ-2001 קרונות צ׳כיות שזה בערך 333 שקלים ישראלים חדשים דנדשים, שיעור המס בפראג הוא 13%, סכום מכובד אם תשאלו אותנו, כמובן שזה לא כמו בישראל אבל בכל זאת, אנחנו מדינה יקרה. אם אתם יודעים שאתם מעוניינים לקנות הרבה פריטים בקבוצת חנויות מסוימת, למשל בפאשן ארנה, שימו לב שאתם מרכזים כמה שיותר קניות במקום אחד כדי שזה יצא משתלם יותר בסופו של דבר.

התהליך לקבלת החזר מס בפראג

אחרי שאתם מבצעים את הקניות, בעמדת התשלום, תגידו שאתם תיירים (לפעמים מבקשים לראות דרכון ליתר ביטחון אז אל תראו מופתעים מהבקשה) ובקשו מהמוכר את הטופס הרלוונטי, טופס tax free. יש חנויות בהן המוכרים מודעים למקרה, למשל בפאשן ארנה ובקניונים הגדולים של העיר. במקרים אחרים המוכר לא תמיד ידע מה אתם מחפשים. הטיפ שלנו זה לכתוב את המונח החזר מס בגוגל ולתרגם אותו לצ’כית, Daňové přiznání, זה הרבה פעמים יכול לעזור. תביאו את הדרכון לקניות, מלאו את הטופס ושמרו אותו ביחד עם הקבלה במקום מסודר כדי שבסוף תוכלו להזדכות על כל הסכום. כמובן שאתם לא מקבלים את כל הכסף של הקנייה חזרה רק כי אתם תיירים, רק את הסכום של המס.

איפה אתם יכולים לקבל החזר מס בפראג

קיימות נקודות שונות ברחבי העיר בהן אתם יכולים לקבל החזר מס באופן מסודר. ריכזנו עבורכם חלק מהמקומות האלה:
1. בכמה נקודות מרכזיות ברחבי העיר- בין היתר, בקניון נובי סמיחוב, פאשן ארנה וקניון פלאדיום . חשוב להגיד כאן כי תמיד טוב לבצע את הפרוצדורה במתחם קניות גדול ומוכר. פראג מלאה במחליפי כספים שעלולים לעשות עליכם כל מיני מניפולציות שאתם לא מעוניינים בהן. שלא ירמו אתכם ואז תרגישו קטנים.
2. בשדה התעופה- בשדה התעופה, בטרמינל 1, הטרמינל ממנו תחזרו הביתה, תמצאו עמדה בה תוכלו לערוך את התהליך בלי בעיה. אל תשכחו להגיע מספיק זמן לפני הטיסה הביתה כדי שתספיקו לסיים את התהליך בלי למהר ולהילחץ ואז תעשו להוא שבדלפק כל מיני קולות מציקים.

התהליך כולל בירור קצר מול נציג, מילוי כמה טפסים ובמקרה של אלו שיבצעו את התהליך בעיר, בפראג ולא בשדה התעופה, יבקשו מכם גם את פרטי כרטיס האשראי ליתר ביטחון ובתמורה לכך תקבלו את ההחזר הכספי במקום. תידרשו בשדה לשים את המעטפות בהן הקבלות והמסמכים שמילאתם בתיבה מיוחדת הממוקמת בטרמינל 1. אם לא תשימו את המעטפות האלה, סכום הכסף שקיבלתם ירד לכם מהאשראי שאת פרטיו השארתם במקום.
טיפ קטן מאיתנו, במקרים מסוימים יבקשו לראות את המוצרים שרכשתם. אם אתם עושים את התהליך בשדה התעופה תעשו אותו לפני שאתם שולחים את המזוודות לתא המטען של המטוס וגם כדאי לשמור את הקניות מרוכזות באותה מזוודה ועדיין בשקיות עם הקבלות בשביל לא לבזבז זמן או להסתבך ולהתבלבל.

קצת מילות סיכום על החזר מס בפראג

נכון, זאת כתבה קצת יותר שונה מהאחרות אבל היא גם קצת יותר חשובה מהן, אתם במדינה זרה ואתם לא צריכים להפסיד כסף, אתם גם ככה משלמים מספיק על החופשה הזאת אז אנחנו יודעים, הכי קל זה פשוט לוותר, אבל האמת היא שהרבה פעמים הפרוצדורה הפשוטה הזו יכולה פשוט לחסוך סכומי כסף גדולים מאוד. אין שום סיבה שלא תבצעו את התהליך ותקבלו את מה שמגיע לכם. תגדירו זמן שבו אתם מבצעים את התהליך כדי שלא תשכחו.

החזר מס בפראג- המדריך השלם לשנת 2024

הכסף ששייך לכם הוא הכסף שאתם יכולים לקבל כשאתם מבקשים החזר מס בפראג. אנחנו מזכירים את האפשרות הזו משום שהטיסה לפראג, הכיף הגדול שלה הוא בכך שמדובר על טיסה שנחשבת זולה מאוד. למה לא להפוך אותה כבר הרבה יותר זולה ולקבל החזר על המס שלכם?

קרא עוד »

טיסות לפראג עם איזה חברות תעופה הכי משתלם לטוס

הטיסות לפראג יכולות להיות בחברות יקרות יותר והן יכולות להיות בחברות די זולות. בכל מקרה, כאשר אתם קונים כרטיסים, כדאי לדעת ולהכיר את התנאים במקום כדי שתוכלו לתכנן את הטיול בצורה הטובה ביותר.
כל הטיפים וכל המידע על טיסות לפראג
בכתבה ההבאה

קרא עוד »
Open chat
רוצה להזמין סיור?
היי, כאן ליה! אשמח לעזור לכם להזמין את הסיורים שלנו, שלחו לי הודעה😇